Готуємось до ЗНО


                                                      До ЗНО з історії України лишилось


 

 

Як підготуватись до ЗНО з історії України?

 

З цього приводу вже сказано і написано стільки, що повторюватись і "винаходити велосипед" я не буду. Обмежусь лиш посиланнями на ресурси, які, як на мене, можуть бути корисними для підготовки до ЗНО. 

Втім, маючи достатньо великий досвід в цьому питанні, я поділюся деякими практичними порадами та вправами.

1. Майте свій конспект. Рукописний, друкований, електронний - не має значення. Головне - свій. Маю на увазі те, що конспект має з вами "говорити". Працюючи з ним, робіть позначки, виділяйте кольором дати, терміни, основні думки, робіть нотатки, пишіть питання - робіть все, що допоможе Вашому мозку "загостритись" на певній інформації.

Погодьтеся, що один і той самий конспект може виглядати по-різному:





2. Приділяйте підготовці до ЗНО 15-30 хвилин щодня. Навіть якщо Ви, скажімо, два рази на тиждень маєте додаткові заняття або курси з історії, того недостатньо. Так влаштована наша пам'ять: для того, аби інформація відклалась у "файли довгої пам'яті", її треба "торкнутися" щонайменше тричі.

3. Є таке правило: найкраще ми знаємо те, чого навчаємо інших. Чому? Тому що "віддавати" знання, не аналізуючи їх, неможливо. Слухати, читати і навіть писати - можливо. А "віддавати" - ні. Тому найкращою формою підготовки є та, за якої ви "віддаєте" знання: відповідаєте на тести, переказуєте свої знання комусь іншому, граєте у спеціальні ігри.

4. До речі, про спеціальні ігри. Раджу Вам зробити невеликі картки, скажімо, 3×4 сантиметри. З одного боку картки напишіть дату, а з іншого - подію, яка відбулась.
Розкладіть їх на стіл  і спробуйте по черзі назвати, що написано зі зворотного боку.
Такі самі картки можна зробити (але то вже доведеться роздрукувати) з історичними діячами та пам'ятками культури. Скажу з досвіду: то дуже ефективно. Особливо, якщо "граєте" з кимось.

5. І ще одне: ЗНО - це серйозно, трохи важко, але не трагічно. Не треба його боятись, але і недооцінювати не варто. Приблизно в квітні-травні у багатьох починається паніка: знань ніби багато, але здається, що нічого не знаєш. Не хвилюйтесь. Так буває майже у всіх. В цей момент важливо не піддатися паніці і якнайбільше "віддавати" знання - проходити тести, грати в ігри тощо.



Немає коментарів:

Дописати коментар